Web se nachází ve verzi prealpha a může obsahovat chyby a stopy arašídů. Pokud se chcete podílet na vývoji, přidávání her nebo neleznete chybu, prosím kontaktujte mě na ales@hrani-zdarma.eu. Aleš Kuklínek

Master Chess
Jak hrát šachy?

Šachy jsou desková hra pro dva hráče, kteří se střídají v tahu. Cílem hry je dostat soupeřova krále do šachu tak, aby nemohl být zachráněn a byl tedy v šachu mat.

Následující jsou základní pravidla pro hraní šachů:

1. Každý hráč má šestnáct kamenů: jeden král, jednu královnu, dva jezdce, dva střelce, dva věže a osm pěšců.

2. Každý hráč se snaží umístit své kameny na šachovnici tak, aby získal kontrolu nad co nejvíce polí a mohl útočit na soupeřovy kameny.

3. Pohyby kamenů jsou určeny jejich typem. Například pěšci se pohybují vpřed, ale pouze o jedno pole (s výjimkou prvního tahu, kdy mohou pěšci vyskočit o dvě pole).

4. Když hráč umístí kámen na pole, na kterém stojí soupeřův kámen, bere soupeřův kámen ze hry.

5. Když hráč postaví soupeřova krále do šachu, musí soupeřovu králi zachránit. Pokud soupeř krále nezachrání, hra končí a hráč, který soupeřova krále postavil do šachu, vyhrává.

6. Existují také některá speciální pravidla, například odlisování (když pěšák dorazí na poslední řadu šachovnice, může být vyměněn za jiný kámen) a rošáda (pohyb krále a věže, který pomáhá králi uniknout z ohrožení).

Pro začátečníky se doporučuje začít s jednoduchou hrou, jako je například pěšcová hra. Poté můžete postupně zvyšovat náročnost hry přidáváním dalších kamenů a strategií. Mnoho zdrojů na internetu, včetně videí a tutoriálů, může být užitečných pro naučení se hrát šachy. Je také užitečné si zahrát s někým, kdo již šachy umí hrát, a získat zpětnou vazbu na svou hru.

ikona herního portálu hrani-zdarma.eu O herním portálu

Bezplatné online hry pro Váš prohlížeč: akční hry, hry pro dívky, hry pro kluky, hádanky, šachy, vaření, sportovní, střílečky, závodní, hry pro dva a více hráčů. Nemusíte nic stahovat — hrajete přímo ve Vašem prohlížeči. Zahrajte si třeba starou DOS hru, pecku z období FLASH technologie, nějakou nadupanou multiplayer hru, či hru z Gameboye Advance. :)

Copyright ©2023 hrani-zdarma.eu - Aleš Kuklínek některá práva vyhrazena.