Web se nachází ve verzi prealpha a může obsahovat chyby a stopy arašídů. Pokud se chcete podílet na vývoji, přidávání her nebo neleznete chybu, prosím kontaktujte mě na ales@hrani-zdarma.eu. Aleš Kuklínek

Dáma / Checkers / Draughts
Jak hrát dámu?

Dáma je desková hra pro dva hráče, kteří se střídají v tahu. Cílem hry je dostat soupeřova krále do situace, kdy nemůže provést další tah.

Následující jsou základní pravidla pro hraní dámy:

1. Dáma se hraje na šachovnici o velikosti 8x8 polí.

2. Každý hráč má 12 kamenů, které jsou umístěny na prvních třech řadách na jedné straně šachovnice. Hráči střídavě táhnou své kameny na sousední pole diagonálně vpřed.

3. Kameny se mohou pohybovat pouze vpřed, nikdy dozadu, kromě situace, kdy se kámen promění v dámu. V této situaci se dáma může pohybovat vpřed i dozadu.

4. Pokud hráč může vzít soupeřův kámen, musí to udělat. V případě, že lze vzít více kamenů, hráč si může vybrat, který kámen chce vzít.

5. Pokud hráč dokáže dosáhnout se svým kamenem na poslední řadu šachovnice, může ho vyměnit za dámu.

6. Cílem hry je dostat soupeřova krále do situace, kdy nemůže provést další tah.

Dáma je hra, která má velké množství různých strategií a taktik. Pro začátečníky se doporučuje začít s jednoduchou hrou a postupně se zvyšovat náročnost hry.

Podobně jako u šachu, existuje mnoho zdrojů, včetně videí a tutoriálů, které mohou být užitečné pro naučení se hrát dámu. Také je užitečné hrát s někým, kdo již dámu umí hrát, a získat zpětnou vazbu na svou hru.

ikona herního portálu hrani-zdarma.eu O herním portálu

Bezplatné online hry pro Váš prohlížeč: akční hry, hry pro dívky, hry pro kluky, hádanky, šachy, vaření, sportovní, střílečky, závodní, hry pro dva a více hráčů. Nemusíte nic stahovat — hrajete přímo ve Vašem prohlížeči. Zahrajte si třeba starou DOS hru, pecku z období FLASH technologie, nějakou nadupanou multiplayer hru, či hru z Gameboye Advance. :)

Copyright ©2023 hrani-zdarma.eu - Aleš Kuklínek některá práva vyhrazena.