Prince of Persia

Přidáno 18. 11. 2022 521x hraní hry
Ovládání

líbí
Popisek online hry

Zatímco perský sultán vede válku v cizí zemi, jeho velkovezír Jaffar zorganizuje státní převrat. Jeho cesta k trůnu vede přes sultánovu krásnou dceru. Jaffar ji unese a vyhrožuje, že ji zabije, pokud se za něj odmítne provdat. Mezitím je muž, kterého princezna miluje, uvržen do žaláře. Má jen hodinu na to, aby unikl z vězení, porazil stráže na cestě a zastavil Jaffara dříve, než dojde k hroznému sňatku.

Prince of Persia je 2D plošinovka, která bývá považována za předchůdce žánru filmových plošinovek. Spíše než na běžnější mechaniky typu skoč a běž se zaměřuje na opatrný postup poměrně složitými úrovněmi, přičemž klade důraz na zranitelnost hlavního hrdiny a aspekt přežití. Pro větší realističnost animace pohybů postav je použita technika rotoskopie.

Hlavní hrdina se musí vyhýbat smrtícím nástrahám, řešit některé jednoduché skákací a environmentální hádanky (například šlápnutí na tlakové desky pro zvednutí portálu) a zapojit se do soubojů se strážemi na meče. Hráčova postava má nekonečný počet životů, ale při každé smrti musí začít znovu na začátku úrovně a hru musí dokončit do jedné hodiny. Hrdina začíná se třemi jednotkami zdraví, které lze doplňovat malými lektvary zdraví nebo trvale zvyšovat velkými nádobami.

Verze hry pro Game Boy Color a SNES obsahují další úrovně a nové nepřátele. Verze pro Genesis má nové intro, pozměněnou grafiku a čtyři nové úrovně.

ikona herního portálu hrani-zdarma.eu O herním portálu

Bezplatné online hry pro Váš prohlížeč: akční hry, hry pro dívky, hry pro kluky, hádanky, šachy, vaření, sportovní, střílečky, závodní, hry pro dva a více hráčů. Nemusíte nic stahovat — hrajete přímo ve Vašem prohlížeči. Zahrajte si třeba starou DOS hru, pecku z období FLASH technologie, nějakou nadupanou multiplayer hru, či hru z Gameboye Advance. :)

Copyright ©2023 hrani-zdarma.eu - Aleš Kuklínek některá práva vyhrazena.