Did you know that hrani zdarma will soon be available in English?

Prince of Persia

Přidáno 18. 11. 2022 521x hraní hry

Skákačka

Ovládání

líbí
RESTARTOVAT HRU
Popisek online hry

Zatímco perský sultán vede válku v cizí zemi, jeho velkovezír Jaffar zorganizuje státní převrat. Jeho cesta k trůnu vede přes sultánovu krásnou dceru. Jaffar ji unese a vyhrožuje, že ji zabije, pokud se za něj odmítne provdat. Mezitím je muž, kterého princezna miluje, uvržen do žaláře. Má jen hodinu na to, aby unikl z vězení, porazil stráže na cestě a zastavil Jaffara dříve, než dojde k hroznému sňatku.

Prince of Persia je 2D plošinovka, která bývá považována za předchůdce žánru filmových plošinovek. Spíše než na běžnější mechaniky typu skoč a běž se zaměřuje na opatrný postup poměrně složitými úrovněmi, přičemž klade důraz na zranitelnost hlavního hrdiny a aspekt přežití. Pro větší realističnost animace pohybů postav je použita technika rotoskopie.

Hlavní hrdina se musí vyhýbat smrtícím nástrahám, řešit některé jednoduché skákací a environmentální hádanky (například šlápnutí na tlakové desky pro zvednutí portálu) a zapojit se do soubojů se strážemi na meče. Hráčova postava má nekonečný počet životů, ale při každé smrti musí začít znovu na začátku úrovně a hru musí dokončit do jedné hodiny. Hrdina začíná se třemi jednotkami zdraví, které lze doplňovat malými lektvary zdraví nebo trvale zvyšovat velkými nádobami.

Verze hry pro Game Boy Color a SNES obsahují další úrovně a nové nepřátele. Verze pro Genesis má nové intro, pozměněnou grafiku a čtyři nové úrovně.

ikona herního portálu hrani-zdarma.eu O herním portálu

Bezplatné online hry nejen pro Váš oblíbený prohlížeč: akční hry, hry pro dívky, hry pro kluky, hádanky, šachy, hry na vaření , sportovní, střílečky, závodní, hry pro dva a více hráčů. Nemusíte nic stahovat — hrajete přímo ve Vašem prohlížeči nebo zde najdete také hry, ke stažení zdarma . Zahrajte si třeba starou DOS hru, pecku z období FLASH technologie, nějakou nadupanou multiplayer hru, hru z Gameboye Advance či textovou hru. :) Přečtěte si články o hrách zdarma.

Nyní je zde 10 hráčů online.
Copyright ©2022-2023 hrani-zdarma.eu - některá práva vyhrazena. Herní portál ctí zákon DMCA, o SEO se stará nástroj SEO STUDIO.

Sociální sítě

Logo Discord serveru Ikona Emailu Ikona tUMBLR Ikona serveru kulatá 16px x 16px MEGA Ikona serveru Twitter kulatá 12px x 12px Ikona serveru Mastodon kulatá 12px x 12px Ikona serveru Minds kulatá 12px x 12px Ikona Pinterest Mindskulatá 12px x 12px Ikona Reddit Mindskulatá 12px x 12px

Herní novinky