Did you know that hrani zdarma will soon be available in English?

DOOM 1

Přidáno 18. 11. 2022 521x hraní hry

Akční 3D

Ovládání

Společnost Union Aerospace Corporation experimentuje s technologií teleportace na marsovských měsících Phobos a Deimos. Po prvních úspěších se něco pokazí. Zdá se, že vědci otevřeli bránu přímo do pekla. Základna Phobos je zaplavena démonickými stvořeními a celý Deimos jednoduše zmizí. Na Phobos je vyslán oddíl mariňáků, ale všichni až na jednoho jsou rychle pobiti. Na přeživším mariňákovi je, aby se chopil zbraní a vrátil démonům úder.

DOOM, který je pokračováním žánru definujícího Wolfenstein 3D od id Software, je další 3D střílečkou z pohledu první osoby: plnohodnotná akce viděná z perspektivy vesmírného mariňáka. Stejně jako Wolfenstein se hra skládá z různých epizod, které lze hrát v libovolném pořadí. První epizoda, Knee-Deep in the Dead, se odehrává na základně Phobos a je volně dostupná jako shareware. Plná hra pokračuje na ostrově Deimos v epizodě The Shores of Hell a vrcholí závěrečnou epizodou Inferno, která se odehrává v samotném pekle (ve verzi pro Sega 32x tato epizoda chybí).

Základním cílem v každé úrovni je jednoduše dosáhnout východu. Protože vám v cestě stojí desítky nepřátel, jedinou možností, jak se tam dostat, je zabít je. Na určitých místech je třeba pro postup stisknout spínače a tlačítka a často cestu blokují barevně odlišené zamčené dveře - pro průchod je třeba najít odpovídající karty nebo klíče s lebkou.

Technologie enginu hry je pokročilejší než u Wolfensteina, a proto jsou úrovně rozmanitější a komplexnější. Engine simuluje různé výšky (často se objevují schody a výtahy) a různé světelné podmínky (některé místnosti jsou černé jako uhel, jiné jen slabě osvětlené). Jsou zde venkovní prostory, bazény radioaktivního odpadu, které hráče zraňují, stropy, které se zřítí a rozdrtí ho, a na rozdíl od ortogonálně zarovnaných chodeb ve hře Wolfenstein mohou být stěny v DOOMu vůči sobě v libovolném úhlu. V navigaci po úrovních pomáhá automapa.

Stylisticky úrovně začínají futuristickou tématikou ve vojenské základně na Phobosu a postupně se mění na pekelné prostředí, doplněné satanistickými symboly (pentagramy, obrácenými kříži a portréty rohatých démonů), pověšenými zohavenými mrtvolami a pokřivenými tvářemi zatracenců.

Hra DOOM nabízí rozsáhlý zbraňový arzenál, přičemž většina zbraní má své výhody i nevýhody. Výchozími zbraněmi jsou pěsti a jednoduchá pistole. Dále je k dispozici brokovnice (vysoké poškození, pomalé nabíjení, nehodí se na dálku), řetízková puška (vysoká rychlost střelby, ale mírně nepřesná v delších dávkách) a plazmová puška (kombinuje vysokou rychlost střelby a velké poškození). Raketomet také způsobuje velké poškození, ale jeho výbuch způsobuje poškození výbuchem a je třeba ho používat opatrně v uzavřených prostorách, jinak může být smrtelný pro hráče i nepřátele. Dalšími dvěma zbraněmi ve hře jsou motorová pila pro masakr zblízka a energetická pistole BFG9000, jejíž správná střelba sice vyžaduje určitý cvik, ale dokáže zničit většinu nepřátel jedinou dávkou.

líbí
RESTARTOVAT HRU
Popisek online hry

ikona herního portálu hrani-zdarma.eu O herním portálu

Bezplatné online hry nejen pro Váš oblíbený prohlížeč: akční hry, hry pro dívky, hry pro kluky, hádanky, šachy, hry na vaření , sportovní, střílečky, závodní, hry pro dva a více hráčů. Nemusíte nic stahovat — hrajete přímo ve Vašem prohlížeči nebo zde najdete také hry, ke stažení zdarma . Zahrajte si třeba starou DOS hru, pecku z období FLASH technologie, nějakou nadupanou multiplayer hru, hru z Gameboye Advance či textovou hru. :) Přečtěte si články o hrách zdarma.

Nyní je zde 10 hráčů online.
Copyright ©2022-2023 hrani-zdarma.eu - některá práva vyhrazena. Herní portál ctí zákon DMCA, o SEO se stará nástroj SEO STUDIO.

Sociální sítě

Logo Discord serveru Ikona Emailu Ikona tUMBLR Ikona serveru kulatá 16px x 16px MEGA Ikona serveru Twitter kulatá 12px x 12px Ikona serveru Mastodon kulatá 12px x 12px Ikona serveru Minds kulatá 12px x 12px Ikona Pinterest Mindskulatá 12px x 12px Ikona Reddit Mindskulatá 12px x 12px

Herní novinky