Did you know that hrani zdarma will soon be available in English?

Retro super DOS hry

Zavzpomínejte na staré časy s těmito vybranými retro hrami. Zapomeň na moderní grafiku a vstupte do světa, kde se zrodila první herní vášeň. Připravte se na nekonečnou dobrodružnou jízdu zpátky do 90. let s naší sbírkou DOS her! Svět, ve kterém pixel za pixelem ožívá a představuje nesmírnou kreativitu a vynalézavost v herním designu. Zažijte vzrušení a adrenalin, když budete zkoumat temné kouty temných dungeonů, přežívat v postapokalyptických krajinách a plout vesmírem na palubě starých vesmírných lodí.

DOOM 1 Akční 3D
Grand Theft Auto Akční RPG
Bomberman Oddechová
Earthworm Jim Plošinovka
DOOM II Akční 3D
Wolfenstein 3D Akční 3D
Sim City Strategie
Sim City 2000 Strategie
Golden Axe Plošinovka
Prehistorik Plošinovka
Prehistorik 2 Plošinovka
Test Drive Závodní
Wing Commander Futuristická
Wolfendoom Akční
Volfied Akční
Toppler Akční
Tetris Deluxe
Supaplex Logické
Final DOOM Akční 3D
Duke Nukem II Akční 2D
Duke Nukem 3D Akční 3D
Cyborgirl Pintball
Color Lines Logické
Blood Horrorové
1993 Ostatní
1994Pool+ Sportovní
2048x2048 Logické
21 Karetní
Caesar I Strategie
3D Trek Oddechové
3DWorld Oddechové
4K Adventure Adventura
Zangband Puzzle
Y Ostatní
Yahtzee Ostatní
Xenocide Ostatní
Xenocide Ostatní
Xenomorph Ostatní
Xenon Ostatní
Xiphos Ostatní
Xixit Ostatní
XO-Fighter Ostatní
The Witness Ostatní
Wall Pipe Ostatní
Wall$treet Ostatní
Wallbanger Ostatní
Wanderer Ostatní
WarWizard Ostatní
Watman Ostatní
WaxWorks Ostatní
West Phaser Ostatní
White Death Ostatní
Wibarm Ostatní
Wild Pitch! Ostatní
Windoze Ostatní
Wipeout Ostatní
Word Whiz Ostatní
Wordtris Ostatní
Wreckers Ostatní
Virus Ostatní
Vixen Ostatní
Volfied Ostatní
UFO Ostatní
Up Periscope! Vojenská hra
Tactile Logické
Take Down Sportovní
Tank Akční
Tankgame Akční
Target Akční
Targhan Akční
Taxi Run Ostatní
Technocop Ostatní
Technocop Ostatní
TeleCards Ostatní
Terra Probe Ostatní
Terroid Ostatní
Test Drive Závodní

DOS (Disk Operating System) byl operační systém používaný v počítačích před příchodem moderních operačních systémů jako je Windows nebo MacOS. Byl také používán jako platforma pro hraní her, a mnoho klasických her bylo vyvinuto pro právě pro tento operační systém.

Pokud chceš začít hrát staré DOS hry, existuje několik možností, jak to udělat. První možností je použít emulátor, což je program, který umožňuje běh starých her na moderním počítači. Existuje mnoho různých emulátorů, které jsou k dispozici pro různé operační systémy, takže si můžeš vybrat ten, který se nejvíce hodí pro tvůj počítač.

Druhou možností je použít virtuální stroj, což je program, který umožňuje běh starých operačních systémů v moderním prostředí. Virtuální stroje jsou často používány pro testování starých aplikací nebo pro hraní starých her, které by jinak nemohly být spuštěny na moderním počítači.

Pokud nemáš k dispozici emulátor ani virtuální stroj, můžeš se také podívat na webové stránky, které nabízejí online emulaci starých her. Toto řešení je velmi jednoduché a nevyžaduje žádné instalace ani konfiguraci, ale může být omezené vzhledem k požadavkům na prohlížeč a připojení k internetu.

Ať už se rozhodneš pro jakékoliv řešení, je důležité si uvědomit, že některé staré hry mohou být obtížné na ovládání nebo mohou mít problémy s kompatibilitou na moderních počítač.

Na veškerou grafiku, hry a další multimédia se vztahují autorská práva příslušných vlastníků a autorů.

ikona herního portálu hrani-zdarma.eu O herním portálu

Bezplatné online hry nejen pro Váš oblíbený prohlížeč: akční hry, hry pro dívky, hry pro kluky, hádanky, šachy, hry na vaření , sportovní, střílečky, závodní, hry pro dva a více hráčů. Nemusíte nic stahovat — hrajete přímo ve Vašem prohlížeči nebo zde najdete také hry, ke stažení zdarma . Zahrajte si třeba starou DOS hru, pecku z období FLASH technologie, nějakou nadupanou multiplayer hru, hru z Gameboye Advance či textovou hru. :) Přečtěte si články o hrách zdarma.

Nyní je zde 10 hráčů online.
Copyright ©2022-2023 hrani-zdarma.eu - některá práva vyhrazena. Herní portál ctí zákon DMCA, o SEO se stará nástroj SEO STUDIO.

Sociální sítě

Logo Discord serveru Ikona Emailu Ikona tUMBLR Ikona serveru kulatá 16px x 16px MEGA Ikona serveru Twitter kulatá 12px x 12px Ikona serveru Mastodon kulatá 12px x 12px Ikona serveru Minds kulatá 12px x 12px Ikona Pinterest Mindskulatá 12px x 12px Ikona Reddit Mindskulatá 12px x 12px

Herní novinky